Odbierz Betlejemskie Światło Pokoju – Brodnica

Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Polsce! Przedstawiciele ZHP odebrali je od słowackich skautów na przejściu granicznym na Łysej Polanie. Reprezentacja naszego hufca już je otrzymała i jest w drodze do Brodnicy!

Światło trafi do każdego, kto zechce, aby płomień z Betlejem rozgrzał jego serce i rozświetlił wigilijny stół. Odebrać Betlejemskie Światło Pokoju będzie można już za tydzień – 19. grudnia o godz. 9:30 w Kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy.

Chcemy, aby Światło było motywacją i siłą do pokonywania trudności. W dobie panującego niepokoju ma ono stać się iskrą, która zatli się w sercu każdego z nas i pomoże mu stawić czoła wyzwaniom. Niech tegoroczne hasło akcji – „Światło Nadziei” – da nam wszystkim nadzieję na zmiany na lepsze oraz wiarę w to, że warto pełnić służbę.

„Historia zaczyna się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.”

Przyjdź i odbierz światło:
19.12.2021 r. godz. 9:30 Brodnica – Kościół pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej