Składka członkowska

Składka członkowska ZHP w Hufcu Brodnica

Składka członkowska dzielona jest na części należne drużynie, hufcowi, chorągwi oraz Głównej Kwaterze ZHP. Kwota należna dla hufców i chorągwi przeznaczana jest na kursy, warsztaty, szkolenia, pomoce dydaktyczne dla drużyn oraz koszty administracyjne. Część należna Głównej Kwaterze wykorzystywana jest na pokrycie składek członkowskich w międzynarodowych organizacjach skautowych, pokrycie kosztów administracyjnych, kursy, warsztaty i szkolenia na wyższym szczeblu oraz na organizację ogólnopolskich przedsięwzięć.

Wpływy ze składek pozwalają rozwijać działalność hufca oraz drużyn, a dzięki opłaconej składce członkowskiej członek ZHP jest ubezpieczony zgodnie z polisą opublikowaną w dokumentach.

Według uchwały nr 76-XL Rady Naczelnej ZHP osoba, która uzyskała członkostwo w ZHP, zobowiązana jest do opłacenia pełnej składki kwartalnej. Wpisanie jej do systemu ewidencji członków ZHP następuje z chwilą opłacenia pierwszej składki. W przypadku osób, które uzyskały członkostwo w drugim i trzecim miesiącu kwartału, składka ta w całości pozostaje do dyspozycji jednostki, do której dana osoba uzyskała przydział służbowy.

Niezapłacenie należności skutkuje wykreśleniem z ewidencji ZHP.

Uwaga!

Składka członkowska w 2024 r. wynosi 50zł/kwartał (3 miesiące). Wpłaty należy uiszczać na konto swojej drużyny, bądź w przypadku instruktorów, na konto hufca. Wszystkie numery kont można znaleźć >tutaj<.

Tytuł przelewu: PSCZ [imię i nazwisko], [okres, za który jest płacone]

Składki podzial