Akcja #SZYJEMYMASECZKI

Brodnicki Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego organizuje akcję #SZYJEMYMASECZKI.

Już niedługo wchodzi obowiązek zakrywania nosa i ust w miejscach publicznych. Komenda Hufca ZHP Brodnica wychodzi z inicjatywą szycia maseczek, które zostaną rozdane mieszkańcom miasta i powiatu. Celem jest pomoc lokalnej społeczności w tym trudnym czasie. Wspólnymi siłami możemy sprawić by każdy czuł się bezpiecznie.

Harcerze już zaczynają szyć! Możesz im pomóc!

W akcji szycia maseczek może wziąć udział każdy. Posiadasz materiał i możesz szyć maseczki? Zgłoś się!

Na chwilę obecną jest nas ponad 30 osób chętnych do szycia. Jedyną przeszkodą jest niewielka ilość posiadanego przez nas materiału. Jeżeli posiadasz większą ilość – prosimy, udostępnij nam!

Gotowe maseczki będą rozdawane, przez harcerki i harcerzy z Hufca ZHP Brodnica, mieszkańcom miasta i powiatu.

Zgłoś chęć pomocy do koordynatorki akcji:
pwd. Martyna Prusak
Hufiec ZHP Brodnica

Oczywiście, z wielką chęcią przyjmiemy również gumki oraz materiał, który możemy wykorzystać do szycia maseczek. Prosimy o kontakt.

Chcę pomóc, ale nie wiem jak uszyć maseczkę!

Uszycie maseczki to nic trudnego! Zobacz!

Jak uczyć maseczkę bez maszyny do szycia:

Jak uszyć maseczkę używając maszynę do szycia:

RAZEM DAMY RADĘ!
Włącz się w akcję i Ty!

Kontakt w razie pytań i sugestii:
tel. 694 136 734 – koordynatorka akcji pwd. Martyna Prusak
e-mail: [email protected] – Komenda Hufca ZHP Brodnica